Przedsiębiorcom są dzisiaj proponowane różnego rodzaju formy promocji, które cieszą się mniejszym lub większym zainteresowaniem. Od kilkunastu lat bardzo popularne są jednak reklamy wielkoformatowe, które można umieszczać właściwie w różnych miejscach. Każdy producent reklamy podkreśla, że billboardy to wciąż dość skuteczna forma reklamy, gdyż jest ona w stanie dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych odbiorców.

Nowoczesne billboardy z całą pewnością przyciągają uwagę z wielu względów. Jeśli chcemy promować się w ten sposób, wówczas warto zadbać przede wszystkim o to, by sama reklama była w miarę możliwości jak najbardziej atrakcyjna pod względem wizualnym. Na chwilę obecną każdy producent billboardów jest w stanie zaoferować możliwość skorzystania z usług profesjonalnych grafików, którzy zaprojektują oryginalną i w pełni unikatową reklamę wielkoformatową.

Billboardy stanowią niezwykle popularny rodzaj reklamy zewnętrznej, jednak ta forma promocji jest nieustannie unowocześniana. Dlatego obecnie coraz częściej na ulicach miast możemy dotrzeć na przykład billboardy podświetlane, dzięki którym przedsiębiorcy mogą skutecznie zwiększać widoczność swojej reklamy również nocną porą. W takich kreacjach reklamowych coraz częściej stosuje się ponadto elementy graficzne czy filmowe, które mają zaskoczyć klienta.