Drony kurierskie
Drony tradycyjne, czyli takie, którymi można się pobawić jak dawniej zdalnie sterowanymi samochodzikami są już praktycznie na porządku dziennym.
tmp_quadrocopter-1658967_1280-786899719

Drony kurierskie dopiero zaczynają nabierać wysokości i przyspieszają w kierunku zautomatyzowania dostarczania towarów. Drony te są pojazdami autonomicznymi tak jak autonomiczne samochody, borykają się jednak z innymi trudnościami niż ich lądowi przyjaciele. Jednym z problemów dronów są baterie, które starczają na bardzo krótki czas (tym krótszy im cięższe towary noszą), innym sztuka nawigowania w mieście (począwszy od startowania z ruchomego pojazdu, poprzez latanie do punktu docelowego, a kończąc na lądowaniu na ruchomym pojeździe). Niemniej jednak, pomimo wielu trudności, ich rozwój pozwala już teraz na dostarczanie małych przesyłek wybranym klientom. Ostatnio Amazon pochwalił się tym, że jego drony dostarczyły paczki do realnych klientów (nie testerów). Podobne próby podejmują inne firmy.

Ekologiczne technologie
W kwestii ekologicznych technologii ostatnio pojawiły się dwie ciekawe informacje. Pierwsza jest taka, że najnowsze serwerownie gigantów technologicznych są albo już całkowicie zasilane z technologii odnawialnych, albo nastąpi to w przeciągu najbliższych kilku lat.
Druga, powiązana z tym informacja jest taka, że według ostatnich wyliczeń energia słoneczna staje się powoli najtańszą energią na świecie. Jest to też powód dla którego wielkie serwerownie przesiadają się na tego typu energię. To właśnie energia jest bowiem największym kosztem w tego typu przedsięwzięciach (energia potrzebna do zasilania i energia potrzebna do chłodzenia).