Są tacy ludzie, którym marzy się podróż na Marsa. Są tacy, którzy uważają, że musimy znaleźć sposób aby tam dotrzeć, gdyż tylko to może nas uratować przed zagładą. Dzięki ostatnim osiągnięciom NASA ta podróż na Marsa staje się odrobinę bardziej realna. I wydaje się, że może być krótsza niż do tej pory zakładano.

Plan jest taki, żeby dotrzeć na Marsa w przeciągu najbliższych 20 lat. Aby się to udało musimy jednak wiele osiągnąć zarówno w kwestii silnika jak i ochrony życia astronautów i astronautek, którzy i które wybraliby i wybrałyby się w taką misję. Dosyć dużym problemem jest bowiem to, że podczas długiego lotu na Marsa ludzie będą narażeni na promieniowanie kosmiczne, które może im bardzo zaszkodzić. W związku z tym potrzebujemy sprawić, aby statek, którym polecą w jak największej mierze chronił ich przed tym promieniowaniem oraz aby podróż ta była jak najkrótsza.

Ostatnie osiągnięcia specjalistów z NASA, którzy pobili rekord mocy napędu jonowego.
https://www.space.com/38444-mars-thruster-design-breaks-records.html

W połączeniu z innymi projektami prowadzonymi aktualnie przez NASA, jest szansa, że faktycznie w przeciągu najbliższych 20 lat uda się nam doprowadzić kosmiczną technologię do poziomu pozwalającego w ludziom w bezpieczny sposób wybrać się na Marsa i z powrotem.

https://www.nasa.gov/feature/next-space-technologies-for-exploration-partnerships-nextstep-projects

Trzymajmy więc kciuki za kolejne sukcesy (lub – jeśli ktoś czuje się na siłach – dołączmy do konkretnych projektów).