Billboardy stanowią dość popularną formę reklamy zewnętrznej, która ma na celu przede wszystkim pozyskiwanie nowych klientów i zwiększanie zyskowności danej firmy. Reklamy zamieszczane na billboardach niosą ze sobą niewątpliwie bardzo wiele korzyści. Mogą być także wykorzystywane jako środek do kreowania bądź wzmacniania wizerunku przedsiębiorstwa bądź konkretnej marki.

Każdy producent reklamy z całą pewnością zdaje sobie sprawę, że billboardy mogą pomóc w działaniach promocyjnych właściwie na każdym etapie prowadzenia własnego biznesu. Jednak wiele zależy od projektu samej reklamy, która powinna być zaskakująca, intrygująca, a ponadto musi skutecznie przykuwać uwagę. Billboardy cechują się dość dużą powierzchnią reklamową, więc z całą pewnością taka reklama musi zostać nie tylko starannie zaprojektowana, ale i dobrze przemyślana.

Coraz większa liczba producentów billboardów przekonuje, że tego rodzaju forma reklamy zewnętrznej może pozostawać w pamięci klientów przez naprawdę długi czas. Zależy to jednak od wykorzystanej grafiki bądź od niebanalnego hasła reklamowego. Co więcej, każdy producent billboardów jest dzisiaj w stanie zaoferować także ten rodzaj reklamy z nowoczesnym oświetleniem – dzięki temu billboard może być widoczny nawet nocą.