Autor Wiadomość
Jack Ekran 3d w telefonie Napisany: 16 Kwi 2010 04:47 Ekran 3d w telefonie   Postaw piwo autorowi tego posta




Piwa: 2/1


Być może już wkrótce za sprawą Sharpa, całkowicie zmieni się sposób postrzegania wyświetlaczy w telefonach. Firma zaprezentowała bowiem pierwszy na świecie, komórkowy ekran dotykowy, który wyświetla obraz w 3D.

Według japońskiego producenta, ekrany 3D są kolejnym krokiem naprzód w rozwoju urządzeń przenośnych (komórek, kamer czy przenośnych konsol) i w ciągu kilku najbliższych lat powinny zastąpić zwykłe ekrany tak, jak te zastąpiły niegdyś czarno-białe wyświetlacze.

Poniżej krótkie wideo z prezentacji nowej technologii Sharpa:

http://www.youtube.com/watch?v=8byrOlU58x8

Co do samych ekranów, to (jak mogliście usłyszeć na filmiku) umożliwiają one wyświetlanie obrazu zarówno w 2D, jak i w 3D oraz płynne przechodzenie między oboma trybami. Zaprezentowany wyświetlacz miał 3,4-calową przekątną, rozdzielczość 480 x 754 oraz był dwa razy jaśniejszy niż wcześniejsze produkty firmy. Do wyświetlania obrazu 3D, wykorzystuje on zjawisko paralaksy.

Mimo iż nie jestem fanem ekranów 3D, muszę przyznać, że projekt zapowiada się niezwykle interesująco i może wnieść zupełnie nową jakość do świata komórkowych (i nie tylko) gier.

Masowa produkcja dotykowych ekranów 3D Sharpa ruszyła już 1 kwietnia tego roku. Pierwszym urządzeniem, wyposażonym w nie, ma być nowej generacji Nintendo DS. Niestety, nie wiadomo jeszcze kiedy pojawią się pierwsze telefony wykorzystujące nową technologię.
darkhitman Ekran 3d w telefonie Napisany: 03 Lis 2010 10:18   Postaw piwo autorowi tego posta




to moze byc ciekawe zwlaszcza ze sa coraz czesciej filmy 3d ale na malym wyswietlaczu to nie za duza przyjemnosc chodz niektorym wystarcza

_________________


Podobne Tematy
Temat Forum Autor
Brak nowych postów

Kopia zapasowa danych na telefonie

przyda się przed wgraniem oprogramowania

Pozostałe wentyl007
Brak nowych postów

[nokia C5] Ekran powitania a potem biały ekran

przy ładowaniu baterii i budzik

Pytania i Problemy z telefonami Taifun
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

[nokia C5] Ekran powitania a potem biały ekran

Pytania i Problemy z telefonami Taifun
Brak nowych postów

Rdza w telefonie

Samsung s7350

Pytania i Problemy z telefonami C6maniaq
Brak nowych postów

Co robicie na telefonie?

Zapraszam!

Pogaduszki pawel21021999
Brak nowych postów

shoutbox w telefonie

Pogaduszki Enola Gay
Brak nowych postów

Przeglądarka w telefonie

Pytania i Problemy z telefonami Suubi
Brak nowych postów

Reakcje na efekt 3D w telefonie

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Antywirus w telefonie - warto?

Pytania i Problemy z telefonami KnyreK
Brak nowych postów

program do ogladania tv na telefonie

Szukam darkhitman