Autor Wiadomość
Laki1231 Idą siedzieć za wyciek konstrukcji iPada 2 Napisany: 16 Cze 2011 09:45 Idą siedzieć za wyciek konstrukcji iPada 2   Postaw piwo autorowi tego posta




Piwa: 20/6
Trzech Chińczyków idzie do więzienia za ujawnienie tajemnicy Apple'a

Za ujawnienie własności intelektualnej Apple'a można pójść do więzienia nawet na 1,5 roku. Taki właśnie los czeka dwóch byłych pracowników Foxconna.


Być może pamiętacie, jak pod koniec kwietnia tego roku informowaliśmy was o aresztowaniu byłych pracowników Foxconna, którzy zostali oskarżeni o ujawnienie poufnych informacji firmy Apple, a konkretniej projektu konstrukcji iPada 2. Dzisiaj możemy wam przekazać, jak zakończyła się historia trzech Chińczyków, którzy chcieli zarobić na tablecie firmy z Cupertino. Wszyscy trzej trafili do więzienia.

Jak się okazało w toku prowadzonego śledztwa, dwóch mężczyzn to byli pracownicy Foxconna, a trzeci z aresztowanych był kierownikiem producenta akcesoriów dla produktów Apple'a - firmy MacTop. Za informacje o wymiarach i innych szczegółach na temat konstrukcji iPada 2, Xiao Chengsong oferował jednemu z byłych pracowników Foxconna 20 tysięcy juanów oraz zniżki na produkty firmy MacTop. Hou Pengna na taki układ przystał i skontaktował się z innym, byłym pracownikiem tajwańskiego konstruktora - Lin Kecheng - który aktualnie pracował w dziale R&D i miał dostęp do poufnych informacji. Ten również zaangażował się w wyciek.

Xiao, jako zleceniodawca i "mózg" całej operacji, został skazany na 18 miesięcy więzienia i 150 tysięcy juanów (64 tysiące złotych) grzywny. Lin posiedzi w celi przez najbliższych 14 miesięcy i zapłaci 100 tysięcy juanów, natomiast Hou w więzieniu spędzi rok i zapłaci 30 tysięcy juanów.

Źródło: chip.pl

_________________


Podobne Tematy
Temat Forum Autor
Brak nowych postów

Aresztowani za wyciek iPada 2

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Polskie ceny iPada 2 niższe, niż pierwszego iPada!

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

99,7% Androidów jest narażonych na wyciek prywatnych danych

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Kolejny wyciek Androida Ice Cream Sandwich

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Masa nowych smartfonów Samsunga z Androidem i bada OS wyciek

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Wyciek systemu z HTC Endeavor. Nadchodzą wielkie zmiany?

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Zamień iPada w laptopa

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Google ma odpowiedź na iPada?

Newsy RadKe12
Brak nowych postów

Bąbelkowe etui na iPada

Akcesoria & Gadżety Laki1231
Brak nowych postów

Co Play na nowego iPada?

Operatorzy GSM Meler