Autor Wiadomość
Jack Kuwejt i Pakistan banują internetowy serwis BlackBerry Napisany: 25 Maj 2010 09:39 Kuwejt i Pakistan banują internetowy serwis BlackBerry   Postaw piwo autorowi tego posta




Piwa: 2/1


Jak zapewne wszyscy wiedzą smartfony BlackBerry są mocno zintegrowane z internetową usługą BlackBerry Internet Service (BIS), lub jego odmianą korporacyjną (BES). Dzięki tym usługom użytkownicy komórek BlackBerry mogą korzystać z internetu, wysyłać i odbierać maile czy używać technologii “push”.

BIS i BES mają jeszcze jedną cechę, nie dają się kontrolować dzięki systemowi zabezpieczeń. Teraz zapewne już wiecie czemu Pakistan i Kuwejt postanowiły zablokować te usługi.

W Kuwejcie za tymi planami (gdyż ostateczna decyzja zapadnie w kilka dni) stoi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Jak podaje kuwejcka prasa, ministerstwo wprost stwierdziło, że serwis BalckBerry nie daje się kontrolować i jest kanałem wykorzystywanym do nawoływania do strajków i rozpuszczania plotek. Trzy największe sieci komórkowe w Kuwejcie twierdzą jednak, że nie dostały oficjalnego polecenia wyłączenia serwisów.
W Pakistanie serwisy BlackBerry dostały niejako rykoszetem. Pakistańskie Ministerstwo Komunikacji nałożyło blokadę na około 450 różnych stron. Wśród nich znalazły się największe serwisy społecznościowe jak Twitter, YouTube, Flickr czy Facebook. BlackBerry ze swym internetowym serwisem, dającym niezależny dostęp do zablokowanych stron, też musiał iść pod topór.
Posunięcie władz Pakistanu było odpowiedzą na cieszące się sporym zainteresowaniem konto na Facebooku http://www.facebook.com/p...121369914543425 Everybody Draw Mohammed Day . Konto powstało w obronie twórców kreskówki South Park, którzy w jednym z odcinków umieścili postać Mahometa przebranego za misa, za co islamscy radykałowie grozili im śmiercią. Przeciw radykalizmowi islamskiemu zaprotestowali najpierw użytkownicy Facebooka, potem dołączyły inne serwisy społecznościowe. Jak widzimy na końcu tego całego zamieszania po głowie dostała RIM ze swym serwisem BlackBerry.

Źródło: www.simblog.pl

_________________


Podobne Tematy
Temat Forum Autor
Brak nowych postów

Apple szykuje serwis z muzyką w chmurze

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Serwis Telepolis.pl przyznał :Głuche Telefony

Newsy ziomek
Brak nowych postów

Specjalne taryfy BlackBerry i usługi BlackBerry w Play

Operatorzy GSM Laki1231
Brak nowych postów

BlackBerry Bold 9790 i BlackBerry Curve 9380

- nowe jeżynki z Kanady

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Nowy serwis pomoże Ci porównać oferty operatorów.

Operatorzy GSM Laki1231
Brak nowych postów

[Nokia C5] Strata gwarancji przez Serwis Noki

Pytania i Problemy z telefonami lucas5891
Brak nowych postów

Oto serwis, który ułatwi rezygnację z irytujących reklamowyc

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

[2.2+] Akinator - Internetowy Geniusz

Zadaje nam pytania odnośnie znanej osoby

Aplikacje patrikos23
Brak nowych postów

Ekoore Python S - tablet internetowy

z trzema systemami operacyjnymi

Newsy patrikos23
Brak nowych postów

Orange - pakiet internetowy XXL

Operatorzy GSM Laki1231