Autor Wiadomość
Laki1231 Nokia ma spory marketingowy problem. Napisany: 31 Paź 2011 01:38 Nokia ma spory marketingowy problem.   Postaw piwo autorowi tego posta




Piwa: 20/6


Przygotowując się do premiery sprzętu czy usługi, warto sprawdzić, czy nazwa pod którą pojawią się one na rynku, trafi w gust odbiorców. Nokia długo szykowała prezentację pierwszych smartfonów Lumia z Windows Phone na pokładzie. Niestety, Finowie zaliczyli wpadkę porównywalną z apple’owską Siri. W krajach hiszpańskojęzycznych Lumia to określenie, które zdecydowanie nie kojarzy się z telefonami.

Po premierze iPhone’a 4S z asystentką Siri na pokładzie okazało się, że w Japonii słowo „siri” oznacza ludzkie pośladki. Gorszą wpadkę zaliczyła właśnie Nokia ze smartfonami Lumia. Jak donoszą dziennikarze MSN, w Hiszpanii „lumia” to potoczne określenie prostytutek sprzedających swoje usługi na ulicach.

Słowo nie cieszy się dużą popularnością – jest efektem cygańskich naleciałości, jednak na slangowe określenie można wpaść nie tylko w Sieci, lecz także w publikacjach wydawanych przez Królewską Akademię Hiszpańską odpowiedzialną za regulację językowe.

Wpadkę z hiszpańskojęzycznymi krajami zaliczył wcześniej m.in. japoński koncern Mitsubishi w chwili prezentacji terenówki Pajero. W Hiszpanii nazwa kojarząca się z onanistą została zamieniona na Montero. Czy podobnie będzie z Lumią?

Myślicie, że przed rynkową premierą Finowie powinni zmienić nazwę urządzenia dla Hiszpanów lub chociaż zrezygnować z promowania marki Lumia w krajach hiszpańskojęzycznych? Kupilibyście sprzęt, którego nazwa kojarzy się z czymś niemoralnym lub obrzydliwym?

Źródło: komorkomania.pl


Podobne Tematy
Temat Forum Autor
Brak nowych postów

Nokia OVI Maps

Mapy i wskazówki dojazdu czyli nawigacja

Aplikacje patrikos23
Brak nowych postów

[NOKIA] Paski na wyświetlaczu - usunięcie problemu

Pozostałe ppp208
Brak nowych postów

Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Software Updater.

Hacked Symbian/Flashing pawelooss
Brak nowych postów

Flashowanie telefonu za pomocą programu Nokia Care Suite

Hacked Symbian/Flashing Meler
Brak nowych postów

Flashowanie martwego telefonu za pomocą Nokia Care Suite

Flashowanie martwego telefonu za pomocą Nokia Care Suite

Hacked Symbian/Flashing Meler
Brak nowych postów

Spory prawne działają lepiej niż tradycyjny marketing

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

nokia 5530 i problem z WI-FI

Pytania i Problemy z telefonami thomas516
Brak nowych postów

Nokia 5530 - problem

Pytania i Problemy z telefonami Michass
Brak nowych postów

Problem z nokia 5800

Przy połączeniach i przy budziku nie działa klawisz dotykowy.

Pytania i Problemy z telefonami przemeklukasz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Problem z nokia 5800

Pytania i Problemy z telefonami grzesiek1925