Autor Wiadomość
Laki1231 Pierwsze wideopołączenie w technologii lightRadio zakończone Napisany: 11 Cze 2011 07:45 Pierwsze wideopołączenie w technologii lightRadio zakończone   Postaw piwo autorowi tego posta




Piwa: 21/6


Przedstawiciele spółki Alcatel-Lucent poinformowali właśnie o przeprowadzeniu pierwszej wideorozmowy komórkowej w technologii lightRadio. Połączenie zrealizowane zostało z symbolicznego miejsca – Bell Labs w którym Aleksander Graham Bell przeprowadził pierwszą rozmowę telefoniczną. Jakie korzyści niesie ze sobą lightRadio?

lightRadio to opracowana przez firmę Alcate-Lucent technologia telekomunikacyjna, której zastosowanie pozwala na zmniejszenie rozmiaru stacji bazowych i ograniczenie zużycia energii aż o połowę, przy jednoczesnej poprawie jakości samych usług sieciowych. Nowa technologia nie wymaga od operatorów stawiania wysokich masztów i budowy wielu stacji bazowych. Infrastruktura działająca w lightRadio ma być znacznie wydajniejsza i tańsza od obecnie stosowanych rozwiązań. Komercyjne wykorzystanie lightRadio zapowiadają sieci takie jak Orange, Telefonica oraz China Mobile.



Pierwsze połączenie wykonane między wiceprezesem IDC, Chrisem Lewisem oraz Benem Varaayenem, szefem Alcatel-Lucent, dowiodło że technologia sprawdza się podczas przesyłu dużej ilości danych. Przedstawiciele spółki odpowiedzialnej za lightRadio uważają, że stosowanie ich technologii pozwoli na rozwój sieci szerokopasmowych w wielu nowych rejonach. Miejmy nadzieję, że faktycznie tak się stanie.

Źródło: komorkomania.pl

_________________


Podobne Tematy
Temat Forum Autor
Brak nowych postów

Odliczanie do premiery Nokii N9 zakończone. O co chodzi?

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

3D w smartfonie - prezentacja technologii

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Qualcomm kupil prawa do technologii rozpoznawania...

... gestow GestureTek

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

Szef ds. technologii Nokii odchodzi - tęskni za Symbianem

Newsy Harmattan
Brak nowych postów

HTC odchudzi swoje smartfony dzięki technologii...

...NANOFORMATOWANIA

Newsy Laki1231
Brak nowych postów

LG Swift 2X pierwsze wrażenia

Recenzje telefonów sadam81
Brak nowych postów

Nokia N8 - pierwsze wrażenia

Newsy Jack
Brak nowych postów

Pierwsze screeny MeeGo

Newsy Jack
Brak nowych postów

Nokia X6 - pierwsze wrażenia

Newsy ziomek
Brak nowych postów

Nokia E5 pierwsze wrażenia

Newsy ramzestoja